Mała Rewolucja, czyli 20 udoskonaleń, poprawek i zmian

Wpis dodany 2014.04.09, 19:52:48, 4 komentarzy

Zrzut - Formatowanie MarkDown
Ponieważ opisane 2 notki wcześniej zachowanie Google wymusiło kolejne, bardzo szybkie zmiany, wprowadzone one zostały wraz z innymi (przygotowywanymi od dawna). Wynika stąd niniejsza, zbiorcza notka dotycząca udoskonaleń wprowadzanych na przestrzeni ostatnich tygodni. Wypunktowane zostały tak naprawdę jedynie te najważniejsze zmiany. W rzeczywistości przeprowadzona właśnie modernizacja katalogu w pełni zasługuje na stanowiące początek tytułu niniejszej notki określenie.
Oto lista zmian:

 1. Interfejs raportów na stronach wpisów jest teraz bardziej intuicyjny i działa znacznie szybciej niż dotąd.
 2. Linki przyśpieszenia indeksacji mają teraz bezpieczniejszą z pkt. widzenia SEO budowę.
 3. Posiadacze multikodów mogą od dziś użyć linku http://katalogseo.net.pl/dodaj-wpis-sms&kod=, który wyświetla licznik dla multikodu bezpośrednio w formularzu dodania wpisu SMS. Naturalnie wprowadza on także kod w stosowane pole.
 4. Wpis typu Mini jest od teraz możliwy tylko dla stron z PageRank 1 lub wyższym PR. Jest to także związane ze zmianami wprowadzonymi ostatnio przez Google... Tę konkretną sekcję zmian Google można uznać za znacznie rozsądniejsze (osobny temat) choć zdajemy sobie sprawę, iż Niektórych zmiana w Katalogu SEO zmartwi.
 5. Priorytet i kolejność moderacji, wyświetlania na listach stron, w RSS, SiteMap etc. już dotąd obowiązywał w porządku SMS>SEO>Mini, teraz jednak wprowadzone zostały dodatkowe elementy, szczególnie zwiększające dystans SEO>Mini.
 6. Usunięcie za kiepskiej jakości opis wpisu typu Mini powróciło. Zasada taka obowiązywała w Katalogu SEO przed latami i ponownie stała się uzasadniona.
 7. Opisy wpisów typu SMS i SEO będą teraz częściej udoskonalane przez moderatora w przypadkach zastrzeżeń w kontekście technikaliów SEO.
 8. Zmiany nazw w formularzach dodania wpisu były potrzebne ze względu na częste nieporozumienia odn. komunikatów błędów. Większość to nieznaczne zmiany sformułowań, w oczy rzucić może się jednak przemianowanie Krótki opis -> Opis oraz Pełny opis -> Wizytówka. To właśnie ten podział szczególnie często prowadził do pomyłek i pytań dot. dodania wpisu.
 9. Linki w opisach zostały wyłączone - Google nie dało nam wyjścia. Więcej na ten temat w poprzednich notkach, w tym tej, zlinkowanej na początku niniejszego wpisu.
 10. Minimalna długość tekstu wizytówki to nadal 128 znaków dla wpisów SMS oraz SEO, ale już 512 znaków w przypadku wpisów typu Mini.
 11. Automatyczne poprawianie pola Domena strony zostało udoskonalone, dzięki czemu powinno udać się ograniczyć ilości dodawanych "domen" typu httpgoogle.pl czy google.plnaszastrona... Dodawanie tego rodzaju wpisów jest wyjątkowo nierozsądną formą marnowania czasu.
 12. Nowe elementy MarkDown, które właśnie dodaliśmy pozwalają na zbudowanie opisów (wizytówek) zarówno atrakcyjniejszych dla Odwiedzających, jak i bardziej korzystnych w kontekście SEO, zwłaszcza oceny powiązania tematycznego linku ze stroną przez Google.
 13. Podpowiedzi wyświetlane po wskazaniu kursorem są teraz liczniejsze w formularzu dodania wpisu, ale także w wielu innych miejscach katalogu. Dodatkowo, ponownie stosujemy w nich proste formatowanie: nowe linie i wytłuszczenie wyrazów.
 14. Pole Tytuł strony podzielone na pola Nazwa Strony/Firmy i Co oferuje Strona/Firma to kolejna rzucającą się w oczy zmiana w formularzu dodania wpisu. Pozwoli ona na dostarczanie treści w sposób zarówno korzystniejszy pod względem SEO jak i przystępnejszy dla Odwiedzających Katalog SEO.
 15. Liczne udoskonalenia automatycznej weryfikacji danych wpisu pozwolą na przyśpieszenie moderacji zgłaszanych stron WWW. Moderator będzie także mógł poświęcić więcej czasu udoskonalaniu danych wpisów, zamiast poprawkom częstych błędów.
 16. Ikony wstawienia fragmentów MarkDown pozwalają formatować tekst wizytówki literalnie poprzez jedno kliknięcie. Wprawdzie wciąż najszybciej jest po prostu wpisać minimalistyczne tagi MarkDown, ale Użytkownicy mniej doświadczeni z jego składnią na pewno poczują się dzięki nim bardziej komfortowo.
 17. Liczne udoskonalenia i optymalizacje kodu całego Katalogu SEO wiążą się w sposób oczywisty z wyżej opisanymi zmianami. Zmiany te były na tyle rozległe i całościowe, iż w praktyce nie ma obszarów skryptu katalogu, które nie zostałyby choć odrobinkę dopracowane przy okazji wprowadzania wszelkich udoskonaleń i nowinek.
 18. Udoskonalenia panelu wpisu zasługują na wyszczególnienie. O ile większość z nich to po prostu zmiany analogiczne do formularza dodania wpisu, o tyle panel wpisu nie posiadał pewnych udoskonaleń wprowadzonych wcześniej w formularzu dodania wpisu. Mowa tu zarówno o interfejsie, jak i o weryfikacji danych. Teraz poziom został wyrównany - udoskonalania dot. dodania wpisu, dotyczą teraz także zarządzania nim.
 19. Panel moderacyjny to dla większości Użytkowników obszar raczej tajemniczy, ale ma - rzecz jasna - ogromny wpływ na szbkość i sprawność moderowania dodanych wpisów. Ponownie - analogiczne do wyżej opisanych zmiany, wiązały się i tu z udoskonaleniami, które pozwolą moderatorom na wydajniejszą pracę.
 20. Przygotowane zostały plany dalszych udoskonaleń Katalogu SEO, związanych ze zmianami omówionymi powyżej... A jest to naprawdę ogromna porcja nowych możliwości i duży potencjał dla wszystkich dodanych stron WWW. O tym jednak już w następnych wpisach.

Wszystkie zmiany zostały oczywiście dokładnie przetestowane. Ponieważ jednak jest to tak duża ich porcja, mogą zdarzyć się niedoskonałości. Prosimy oczywiście zgłaszać je w przypadku, gdyby udało się jakiekolwiek dostrzec.

0
Zobacz dj Kielce na wesele z

Zobacz dj Kielce na wesele z wodzirejem najlepsze wykonanie w Kraju. Muzyka dla wszystkich, a zabawy z dużą dawką humoru. Tylko z nami dzień udany a na wieczór mamy plany. Gramy stare dobre jak i najnowsze hity z europejskich list przebojów.

(Napisał ZC (niezweryfikowany), 2023.08.03, 20:55:01)
0
Polecamy

Polecamy

(Napisał JC, 2023.08.03, 21:06:07)
0
Tough luck years later, the

Tough luck years later, the Group has evolved into the fastest-growing watch company in the business and has sparked a movement that is turning the balance of power in the watch industry.

(Napisał fake chanel (niezweryfikowany), 2015.06.12, 07:41:24)
0
Jeśli szukasz pozabankowej

Jeśli szukasz pozabankowej pożyczki hipotecznej na spłatę zobowiązań lub inne cele związane z prowadzoną działalnością, to zapraszam do zapoznania się z ofertą https://hipoinvest.pl/. Szybkie finansowanie bez sprawdzania bazy BIK i zdolności kredytowej.

(Napisał Alice Chung, 2024.05.14, 11:36:07)
Dodaj nową odpowiedź
Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
CAPTCHA
To pytanie ma na celu weryfikację, czy nie jesteś programem wysyłającym spam.
 __   __      ____   _   __  __ ____ 
\ \ / / _ __ / ___| / \ \ \ / / |___ \
\ \ / / | '_ \ | | _ / _ \ \ V / __) |
\ V / | |_) | | |_| | / ___ \ | | / __/
\_/ | .__/ \____| /_/ \_\ |_| |_____|
|_|
Enter the code depicted in ASCII art style.