Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Bhpex Obciążenie mięśniowo-szkieletowe (Katalog bhp)

Miniaturka domeny bhpex.pl4 lat/aSMS

Otwórz bhpex.pl

logo

Nadmierne i niewłaściwe obciążenie układu ruchu

występujące w pracy zawodowej jest przyczyną wielu urazów i dolegliwości układu mięśniowo szkieletowego. Różne stanowiska pracy i wykonywane na nich czynności podczas pracy często powodują różnego rodzaju i nasilenia obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego.

W większości przypadków objawia się to jako ból, uczucie sztywności mięśni lub mrowienie czy nawet drętwienie. Jest to odpowiedź na nadmierne przeciążenie układu ruchu w czasie wykonywania. Jeżeli trwa to długo, mogą pojawić się lub rozwinąć zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze układu mięśniowo-szkieletowego.

Najczęściej stwierdzane zespoły przeciążeniowe to:

• zespół cieśni kanału nadgarstka,

• zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego i bocznego kości ramiennej (tzw. łokieć tenisisty i golfisty),

• zespół Quervaina (zapalenie pochewki mięśni: długiego odwodziciela i krótkiego prostownika kciuka),

• zespoły bólowe odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa,

• zespół stożka rotatorów.

Polskie przepisy określają jedynie największe dopuszczalne ciężary, które mogą być przemieszczane oraz maksymalne wartości wydatku energetycznego. Nie uwzględniają jednak metod oceny innych czynników, które dokładają się do obciążenia fizycznego. Wymienia się wśród nich: pozycję ciała, częstość wykonywania czynności, siłę potrzebną do wykonania czynności, położenie początkowe i końcowe przemieszczanego obiektu itp..

Nasza firma wykonuje badania obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego nastepującymi metodami:

 1. KIM (Key Item Method)

 2. MAC (Manual Handling Assessment Charts)

 3. NIOSH

 4. PN-EN 1005

 5. OWAS (Ovako Working Posture Analysis System)

 6. RULA (Rapid Upper Limb Assessment)

 7. REBA (Rapid Entire Body Assessment)

 8. SUZANNE RODGERS

 9. MOORE AND GARG (The Strain Index)

 10. DISCOMFORT QUESTIONNAIRE

 11. QEC

 12. LEHMANN

 13. SI

 14. OCRA

 15. HAL

 16. CTD Risk Index

Jakie czynniki wywołują zaburzenia mięśniowo-szkieletowe?

• czynniki fizyczne: powtarzalność ruchów; użycie znacznej siły, np. przy posługiwaniu się narzędziami, przy podnoszeniu, przenoszeniu, ciągnięciu lub popychaniu przedmiotów; miejscowy ucisk przez powierzchnie i narzędzia; drgania mechaniczne; wymuszona, niewygodna pozycja podczas pracy, np. z rękami powyżej poziomu barków lub długotrwałe utrzymywanie pozycji siedzącej lub stojącej; niewłaściwe oświetlenie; wysoka lub nazbyt niska temperatura otoczenia; hałas;

• czynniki psychospołeczne: niski stan kontroli (brak wpływu na tempo, ilość oraz sposób wykonywania pracy); duże wymagania stawiane przez pracę; monotonna, powtarzalna praca w szybkim tempie; niski stopień zadowolenia z pracy; brak wsparcia ze strony pracodawcy i współpracowników; zbytnia rywalizacja, presja czasu; niska kultura bezpieczeństwa pracy; napięte stosunki interpersonalne, przemoc psychiczna lub mobbing itp.

• czynniki indywidualne: niska sprawność fizyczna, przebyte choroby, starszy wiek, palenie tytoniu, otyłość, brak zdolności radzenia sobie ze stresem, przesadne zaangażowanie w pracę.

Czynniki fizyczne posiadają dokładne wymagania normatywne oraz sposoby pomiaru, zgodnie z którymi można dokonać oceny i dostosować właściwości stanowisk pracy. Z kolei czynniki psychospołeczne są trudniejsze w ocenie i rozpoznaniu.

Do tych drugich czynników zalicza się:

• Za duże wymagania jakościowe,

• Zanadto niskie wymagania ilościowe i jakościowe,

• Zmniejszenie kontroli w pracy,

• Konfliktowość i niejasność roli,

• Niepewność pracy,

• Brak wsparcia społecznego.

Złe psychiczne warunki pracy mogą powodować stres u pracownika. Stres ten może powodować reakcje emocjonalne jak np. niepokój, nerwowość, problemy ze snem, wypalenie zawodowe oraz stany załamania psychicznego. Ponadto wyróżniamy zaburzenia poznawcze: zaburzenia pamięci, zdolności do uczenia się nowych rzeczy, koncentracji i podejmowania decyzji. Stres może także powodować nadużywanie alkoholu, narkotyków lub tytoniu i generować zachowania destrukcyjne. Ostatnią grupą za zaburzenia fizjologiczne, wśród których można wymienić osłabioną odporność, wrzody trawienne, nadciśnienie a nawet choroby serca.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny
Komentując promujesz stronę!

Komentowana strona WWW zyskuje link ze strony głównej.
Dodaj komentarz bhpex.pl teraz!

Skomentuj bhpex.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z października 2020: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO zawiera 10 podobnych stron WWW:

 • Usługi bhp Gorzów W naszej firmie już od 2013 roku swym klientom oferujemy konsultację jak i stałą obsługę firm przez starszych specjalistów ds. bhp. Na co dzień czynnie uczestniczymy w doradztwie i szkoleniach. Warte zaznaczenia jest to, iż jesteśmy otwarci na nowe wyzwania. Na chwilę obecną w szczególności współpracujemy z firmami z branż handlowo- usługowych, budownictwa, zakładów produkcyjnych i rolnictwa.
 • Hurtownia bhp Cenicie sobie Państwo wysokiej jakości odzież bhp? Skoro tak nie mogliście trafić lepiej. Nie mamy wątpliwości, że coś dla siebie i swoich pracowników znajdziecie w hurtowni MAGROS, która zajmuje się sprzedażą odzieży i obuwia dla pracowników. Na tym nasza oferta oczywiście się nie kończy. Do zapoznania się z tym, co dla Państwa przygotowaliśmy Zapraszamy na magrosbhp.pl.
 • Akademia gaszenia bhp Życie Nigdy nie można lekceważyć bezpieczeństwa, zarówno na drodze, w pracy, jak i w każdych innych codziennych sytuacjach. Dlatego zachęcamy do udziału w naszych szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa. Staramy się aby szkolenia w ciekawy i przede wszystkim praktyczny sposób przekazywały ważną wiedzę i miały wpływ na kształtowanie się właściwych umiejętności i nawyków w kwestii bezpieczeństwa.
 • Hurtownia bhp Avacore od wielu lata dominuje rynek jako producent i dystrybutor produktów bhp i narzędzi dla przemysłu. Firma z roku na rok zwiększa ilość swoich filii na terenie całej Polski. Dla wygody klientów utworzony został także sklep internetowy. W ofercie znajdują się profesjonalne produkty bhp takie, jak: odzież, obuwie oraz rękawice.
 • Kursy bhp - SED Krosno Dariusz Szuba Firma znana na rynku jako SED Usługi bhp to podmiot oferujący rozmaite szkolenia i kursy, a konkretnie usługi bhp. Ich lista jest bardzo długa, a wymienić należy kursy bhp, szkolenia bhp, kursy pierwszej pomocy, kurs na kierownika kolonijnego i kurs organizatora kolonii. Oferta danej firmy to również ocena ryzyka zawodowego i dokumentacja powypadkowa. Wszystkie te usługi firma świadczy w miejscowości Krosno, gdzie ma swoją siedzibę wraz z salą wykładową.
 • Hurtownia odzieży roboczej oraz artykułów bhp Logos s. c. to hurtownia artykułów bhp, środków czystości, odzieży roboczej, chemii profesjonalnej oraz gospodarczej. Zachęcamy do wizyty na naszej stronie oraz do kontaktu telefonicznego.
 • Szkolenie bhp E-learningowe szkolenia bhp to doskonała i efektowna metoda kursu bhp. Dzięki naszej ofercie zaoszczędzicie czas i pieniądze, ponieważ nasze szkolenia są tańsze nawet o 50%. Ofertę kierujemy do pracowników administracyjno-biurowych, grafików, nauczycieli, pielęgniarek, informatyków, biur rachunkowych i pozostałych. Gwarantujemy, że jesteśmy ekspertami w tej branży.
 • bhp Lublin Firma Pietrzyk-bhp od wielu lat specjalizuje się w organizacji różnego rodzaju szkoleń, w tym przede wszystkim bhp, które jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach. Bardzo indywidualnie podchodzimy do każdego klienta, a nasi doświadczeni specjaliści nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. W trosce o potrzeby naszych klientów nieustannie pragniemy urozmaicać naszą ofertę dodając do niej ciekawsze rozwiązania uszyte na miarę ich indywidualnych potrzeb.
 • Narzędzia do warsztatów Dom Techniczny zaopatrzy fachowców, najróżniejsze firmy oraz klientów indywidualnych w szeroki asortyment najróżniejszych narzędzi, sprzętów oraz akcesoriów. Nasze produkty są niezwykle trwałe, praktyczne i nowoczesne. U nas zakupisz m.in. chemię budowlaną, klucze płaskie, koła, urządzenia pomiarowe, elementy złączne, elektronarzędzia oraz wszelkiego rodzaju narzędzia warsztatowe. Wszystko to w doskonałych cenach.
 • Pomiary oświetlenia Nasza firma działa w obszarze przeglądów i pomiarów budowlanych. Pochodzimy z Lublina, ale przyjmujemy też zlecenia na rynku warszawskim. Nasze główne propozycje to ocena efektywności energetycznej, monitorowanie systemów ogrzewania, kominów, czy oświetlenia sztucznego. Ostatecznie zajmujemy się tworzeniem indywidualnych planów haccp. Gwarantujemy bezpłatny dojazd do klienta.
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:
  Wygląd linku:

  Bhpex.pl w Katalogu SEO - skomentuj!

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2017 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com